Kategorie

Newsletter

Informacje

Aktualności

Publikacje

Warto przeczytać jeśli tego szukasz:

Dokumenty sprzedaży

Faktura VAT

Każdy klient identyfikujący się numerem NIP (bez względu na to czy jest płatnikiem podatku VAT czy też nie) otrzymuje od nas fakturę VAT. Faktura VAT jest jedynym dokumentem fiskalnym potwierdzającym sprzedaż towaru, a więc jedynym rzetelnym dokumentem, który wraz z zaświadczeniem o zwolnieniu z opłat zwalnia nabywcę z konieczności podpisywania umów z OZZ, które wiążą się z obowiązkiem odprowadzania składek za publiczne odtwarzania muzyki. Warto pamiętać, że faktura zakupu to dokument na mocy którego klient otrzymuje gwarancję na zakupiony towar.

Firma PRESS & MEDIA umożliwia bezpłatne otrzymanie duplikatu dokumentów sprzedaży w terminie do pięciu lat od daty zakupu.

Paragon

Klient indywidualny, nie podający przy zakupie numeru NIP otrzymuje wraz z towarem paragon fiskalny, na mocy którego otrzymuje również gwarancję na nośnik który zakupił. Uwaga! W przypadku wybranych nośników USB, na które producent udziela dożywotniej gwarancji warto taki paragon zeskanować, ponieważ z czasem wydruk z drukarki termo-transferowej (używanej powszechnie do drukowania paragonów) zanika stając się całkowicie nieczytelnym. Nie tyczy się to nośników firmowanych grawerowanym laserowo logo FREE MUSIC RECORDS, które w ramach dożywotniej gwarancji wymieniane są na nowe nawet bez okazania dowodu zakupu.

Uwaga! W przypadku paragonów, bez względu na czas jaki upłynął od daty sprzedaży nie istnieje możliwość wystawienia ich duplikatów. Jest to związane z naturą budowy kas fiskalnych.

Faktura Proforma

Na życzenie klienta wystawiamy fakturę proforma umożliwiającą dużym firmom lub spółką zakup towaru z przedpłatą wymagającą takiego dokumentu.

Więcej informacji na temat dokumentów sprzedaży znajdą Państwo w regulaminie sklepu.