Kategorie

Newsletter

Informacje

Aktualności

Publikacje

Warto przeczytać jeśli tego szukasz:

Solitudes - profesjonalna muzyka relaksacyjna bez opłat

Dlaczego marka Solitudes jest najczęściej sprzedawaną muzyką do relaksacji?

To nie przypadek lecz efekt pracy wielu ludzi w tym założyciela firmy i twórcę marki Solitudes Dana Gibsona. Bardzo znaczący w pozycję marki był wkład pracy Gordona Gibsona, syna Dana, który do wyjątkowych nagrań odgłosów natury, zarejestrowanych przez ojca, dodał równie wyjątkową muzykę oraz brzmienia prawdziwych instrumentów. Efekt końcowy to setki płyt z wyjątkowo dobrze brzmiącą muzyka w towarzystwie wręcz realnych odgłosów natury i miliony wielbicieli tego duetu na całym świecie. Wielokrotnie nagradzane złotem i platyną płyty z kolekcji Solitudes stały się wizytówką profesjonalnej muzyki relaksacyjnej i to nie tylko z nazwy, lecz powodu efektu, jaki wywiera on na słuchaczach.

Naturalność nagrań natury na albumach Solitudes

Wyjątkowym podczas słuchania albumów Solitudes jest to, że gdy zamkniemy oczy to umysł sam przenosi nas na łono natury. Dzieje się to za sprawą jakości nagrań, które tak wiernie oddają to dzieje się w lesie, w parku, czy też podczas wędrówki wzdłuż górskiego strumienia, że nasz mózg nie potrafi odróżnić nagrania od natury. Nie odróżnia, ponieważ faktycznie nie słychać różnicy. Jeśli słuchacz zastosuje się do umieszczonych na okładce wskazówek i ustawi poziom głośności tak, aby był zgodny z tym, co słyszymy w naturze, to z płyty Solitudes usłyszymy zdecydowanie więcej aniżeli podczas realnego spaceru. Dzieje się to za sprawą jakości rejestracji i bardzo profesjonalnej obróbce nagrań.

Odgłosy natury w muzyce relaksacyjnej i ich odbiór

Nagrania na płycie to nie kwestia przypadkowej rejestracji przyrody, lecz wielotygodniowe polowań na trele ciekawych, często wyjątkowo płochliwych, gatunków ptaków. Dodatkowa możliwości miksowania wielu nagrań w jedno umożliwia stworzenia całkiem nowego wymiaru natury, częstokroć lepszej i ciekawszej, bardziej obfitej i tym samym potęgującej słuchowe doznania. Odgłosy natury użyte w produkcji płyty gwarantują swą niepowtarzalność. To sprawia, że nasz mózg nie jest konfrontowany, jak to cię często zdarza w nisko budżetowych produkcjach, z zapętlonym powtórzeniem zaśpiewu ptaka i tym samym odbiera go w naturalny sposób. Niewielu wie, że użycie powtarzających się sekwencji natury, podobnie jak powtarzających się dźwięków syntetycznych instrumentów, jest rejestrowane w naszej podświadomości i przekazywane dalej jako plagiat lub niekończące się powtórzenie. Skutkuje to tym, że zamiast oczekiwanego stanu relaksacji stajemy się bardziej nerwowi lub w najlepszym wypadku staje się one dla nas obojętna.

Na czym polega definicja profesjonalnej muzyki relaksacyjnej

Produkty nazywane profesjonalnymi mają pewien wspólny mianownik. Są produkowane z najlepszym materiałów, często na bazie wieloletnich doświadczeń, projektowane przez fachowców, a w ich produkcji biorą udział profesjonaliści. W produkcjach profesjonalnych nie ma miejsca na przypadki potknięcia lub błędy, nie przypisuje się im też nadprzyrodzonych właściwości ponieważ ich działanie wynika z ich natury. Wszystkie wymienione cechy można przypisać albumom Solitudes. Przy ich produkcji używa się najlepszych komponentów. O strony odgłosów natury jest to niekończąca się biblioteka Dana Gibsona, którego wieloosobowe ekipy dźwiękowców przez ponad 30 lat rejestrowały w każdym zakątku świata wszelkie ciekawe odgłosy natury. Przez lata nagrania te wykorzystywano głównie w przemyśle filmowym, od 1981 również przy produkcji albumów z profesjonalną muzyką relaksacyjną klasy premium. To określenie firma Somerset, światowy lider muzyki relaksacyjnej i okazjonalnej zarezerwowała dla najlepszych swoich produkcji, czyli dwóch serii muzycznych, Solitudes, Avalon oraz terapeutycznej SonicAid.

Dbałość o jakość i perfekcjonizm Gordona Gibsona odpowiedzialnego za oprawę muzyczną czyni z płyt z kolekcji Solitudes prawdziwe perełki. Staranie selekcjonowane partytury, wyjątkowe aranżacje, profesjonalne nagrania, zawodowi kompozytorzy, muzycy i wykonawcy oraz najlepsze studia nagraniowe to składniki, które gwarantują nie tylko najwyższą, jakość ale i ponadczasowość najlepszych marek muzycznych, do których z całą pewnością należą kanadyjskie Solitudes i Avalon. Stałe zaangażowanie zawodowych muzyków oraz muzykoterapeutów to kropka nad i, gwarantująca bardzo szeroki krąg zadowolonych i wiernych marce odbiorców. To właśnie z powodu bardzo wysokich właściwości muzykoterapeutycznych, sprawiających to, że muzyka nie nudzi się nawet po kilku przesłuchaniach albumy Solitudes zyskały miano najbardziej rozpoznawalnej i najczęściej kupowanej marki muzyki od relaksacji.

Sposoby zastosowania muzyki relaksacyjnej Solitudes

Od wielu lat albumy Solitudes stosowane są między innym do relaksacji w zaciszu domowym, jako przyjemne tło podczas wykonywania różnych czynności lub jako relaksacyjna przerwa w pracy. Z wielkim powodzeniem wykorzystuje się je również, jako muzyka tła do zabiegów w gabinetach kosmetycznych i fizykoterapii, muzyka do masażu, muzykę do recepcji hotelowych lub ośrodków spa i wellness. Chętnie słucha się poczekalniach, galeriach sztuki lub restauracjach i kawiarniach. Albumy z serii Solitudes oraz SonicAid wykorzystywane są w wielu szpitalach, sanatoriach, klinikach zarówno w celu ogólnej relaksacji i poprawy samopoczucie pacjentów jak i do uzyskania bardziej złożonych efektów w terapiach celowych.

Posiadacze albumów należących do marek premium, czyli Solitudes i Avalon nie tylko nie muszą wstydzić się ich zawartości, ale mogą korzystać z dodatkowych profitów płynących ze sprzedaży tego rodzaju muzyki. Jej jakość i walory sprawiają, że klienci obiektów, na których stosowana jest seria Solitudes lub Avalon coraz częściej pytają o muzykę płynącą z głośników. Jeśli dany podmiot dysponuje egzemplarzem do odsprzedaży, to poza aspektem ekonomicznym wynikającym z marży, pozostawi on w pamięci klienta dodatkowe niepowtarzalne wspomnienie z pobytu w danym ośrodku, firmie czy hotelu.

Niespodzianka dla firm szukających muzyki bez opłat Zaiks oraz profesjonalnej muzyki tła

Ciekawostką marki Solitudes jest to, że ponad połowa produktów z serii Solitudes i Avalon to produkty wprowadzana na rynek Europejski na ogólnoświatowych zasadach licencji Royaltyfreemusic. Ucieszy to szczególnie właścicieli firm i ośrodków, które w przypadku publicznego odtwarzania muzyki mają obowiązek podpisania odpowiednich umów z (OZZ) organizacjami zbiorowego zarządzania prawem autorskim i pokrewnym. W przypadku wspomnianych produktów Solitudes, tych oznaczonych dopiskiem RFM przy tytule płyty, podmiot odtwarzający tą muzykę jest z takiego obowiązku zwolniony. Nie oznacza to tego, że możemy je kopiować i wykorzystywać na dowolnym polu eksploatacji. W przypadku publicznego odtwarzania są to jednak nagrania wolne od dodatkowych opłat dla organizacji OZZ takich jak Zaiks, Stoart, Zpav oraz Sawp. W świetle międzynarodowych przepisów może być to wynikiem braku umów autorów i wykonawców danego dzieła z organizacjami zbiorowego zarządzania prawem autorskim i pokrewnym lub poniesionym juz opłatom, które producent, eksporter lub importer uiścił przy wprowadzaniu płyty na dany kontynent lub jego obszar.

Nie często napotykamy na rynku najwyżej jakość muzykę która jest zwolniona z opłat Zaiks

W przypadku marek Solitudes i Avalon zwolnienie z opłat jest przypadkowym bonusem wynikającym z przepisów celnych a nie, celowym działaniem wydawnictwa pragnącego szybko i niskim kosztem zaspokoić popyt rynku na muzykę bez Zaiksu. Ma to swoje bardzo dobre strony, szczególnie dla ludzi, którzy poszukują bardzo dobrej jakościowo muzyki do swoich firm. Grono dobrze wykształconych i tym samym wymagających menadżerów hoteli, kawiarni, restauracji pasaży handlowych wciąż się powiększa. Tacy odbiorcy zdają sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że jakość muzyki jest dla klienta tak samo ważna jak wygodny materac, smaczna i ładnie podana potrawa, aromaterapia czy higiena. Przemyślana, dobrze dobrana muzykoterapia w ośrodku, hotelu, kawiarni jest bardzo dobrym narzędziem manipulacji stanem emocjonalnym klienta, a więc też jego sposobem postrzegania firmy.

RFM - oznaczenie muzyki zwolnione z opłat w przypadku publicznego odtwarzania

Muzyka na albumach oznaczonych przez polskiego dystrybutora dopiskiem RFM umieszczonym zarówno w opisach produktów w sklepach internetowych jak i dokumentach sprzedaży bezpośrednio po tytule płyty jest zwolniona z opłat dla OZZ za publiczne odtwarzanie. Dokumentem potwierdzającym to zwolnienie jest automatycznie faktura zakupy płyty. Nabywca nie ma obowiązku posiadania dodatkowych dokumentów, certyfikatów i licencji mówiących o zwolnieniach, obszarach działania lub terminach. Firmy, które chcą posiadać indywidualny certyfikat imienny mogę wystąpić do dystrybutora o jego wystawienie. Pokrywają one jedynie koszt wydruku i wysyłki dokumentu. Koszt ten wynosi 10 zł i obejmuje informacje dotyczące wszystkich produktów marki oznaczonych dopiskiem RFM.