Kategorie

Newsletter

Informacje

Aktualności

Publikacje

Warto przeczytać jeśli tego szukasz:

MOC MUZYKI i NATURY W MUZYCE DO RELAKSACJI

Żyjemy coraz szybciej, pochłania nas praca, gonitwa za pozycją, karierą, pieniędzmi i diabli wiedzą czym jeszcze. Jesteśmy ciągle zestresowani, wewnętrznie rozbici, zawsze towarzyszy nam wewnętrzne napięcie. Aby nie popaść w depresję warto czasem oderwać się od galopującej rzeczywistości. Jak w prosty sposób i bez większych inwestycji to zrobić? Jednym ze sposobów może być muzyka. Sprawdzonym - jest profesjonalna muzyka relaksacyjna z elementami natury .

Połączenie doskonałe muzyki do relaksu z odgłosami natury

Potęga dźwięków jest olbrzymia. Odpowiednie kompozycje muzyczne mogą obudzić w człowieku pokłady pozytywnej energii jak również ukoić, uspokoić, uśpić a nawet uzdrowić. Właśnie takie działanie mają nagrania już nie istniejącej dzisiaj marki Solitudes. To połączenie subtelnych dźwięków instrumentów muzycznych z odgłosami pierwotnej natury. Zadziwiające, jak wspaniały duet może stworzyć fortepian i płynący strumyk. Niesamowite, jak doskonale komponują się dźwięki harfy i trele słowika. Zdumiewa muzykalność „aniołów mórz“ - delfinów. Talent natury jest właściwie nieograniczony. Na płytach z muzyką relaksacyjną Solitudes grają oceany, wodospady i strumyki. Prastare bory, małe zagajniki i ogrody. Olbrzymie wieloryby i malutkie świerszcze.

Pasja i doświadczenie

Natura ma również swoje prawa. Niewłaściwie ujarzmiona traci swoje piękno i siłę wyrazu, stając się parodią samej siebie. Dlatego do nagrywania jej odgłosów podchodzić trzeba z wielkim wyczuciem i profesjonalizmem. Potrzebne jest doświadczenie, pasja, ogromna wiedza oraz doskonały i bardzo czuły sprzęt. Wiedział o tym doskonale Kanadyjczyk Dan Gibson, założyciel wytwórni Solitudes, dla którego nagrywanie przyrody stało się celem życia. Nie wielu ludzi wie o tym że jest on twórcą mikrofonu parabolicznego umożliwiającego nagrania bardzo cichych i płochliwych gatunków ptaków.

Trzy wyjątkowe kolekcje Solitudes


Nagrania Gibsona trafiają do najlepszych kanadyjskich studiów nagraniowych. Tam sztab specjalistów harmonijnie łączy je z delikatną, komponowaną na potrzeby wytwórni lub klasyczną muzyką instrumentalną tworząc Solitudes - jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie kolekcji muzyki relaksacyjnej w naturą. Efekt tej pracy to kilkaset płyt zebranych w trzy wyjątkowe kolekcje - „Natura“, „Wellness“ i „Baby“. Wspaniale nadają się do odtwarzania w hotelach, farmach piękności, sklepach, kawiarniach i restauracjach. To idealne uzupełnienie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, kąpieli wodnych, technik relaksacyjnych (medytacja, joga, trening autogenny). Cząstka natury, której możemy zasmakować podczas kąpieli czy odpoczynku po długim dniu. Dźwięki, które pomogą spokojnie zasnąć nam i naszym dzieciom. Niektóre kompozycje są tworzone w oparciu o wyniki prowadzonych przez dr. Lee Bartela badań nad wpływem muzyki relaksacyjnej i terapeutycznej na organizm człowieka. Część z tych badań jest prowadzona na zlecenie i finansowana właśnie przez Solitudes.

Jakość muzyki do relaksacji i strategia marketingowa

Muzyka Solitudes była i jest bardzo popularna w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Dzięki swej niepowtarzalnej jakości zdobywa przebojem również rynek polski. Marka jest od wielu lat dobrze widoczna w salonach kosmetycznych gdzie podczas zabiegów dba się również o zmysł słuchu klientki poprzez zastosowanie profesjonalnej muzykoterapii przy pomocy muzyki relaksacyjnej.

Następca Solitudes

Dzisiaj marką, która kontynuuje 35 letnie tradycja Dana jest wydawnictwo PRESS & MEDIA. Stworzyło ono w roku 2014 nową markę muzyczną Free Music Records w której od roku 2017 znajduje się również linia produktów z muzyką relaksacyjną połączoną z odgłosami natury. Pierwszą płytą z tej serii jest album Twittering Piano łączący wyjątkowo ciepłe dźwięki klasycznego, koncertowego fortepianu z delikatnym ćwierkaniem ptaków w lesie.