Kategorie

Newsletter

Informacje

Aktualności

Publikacje

Warto przeczytać jeśli tego szukasz:

muzyka do groty solnej

Sektor szeroko pojętego wellness w naszym kraju nie jest jeszcze tak prężny jak chociażby przechodząca wzloty i upadki branża solaryjna, spa czy kosmetyczna. Jednak jego rozkwit wydaje się tylko kwestią czasu. Doskonałym tego przykładem mogą być groty solne. Zdaniem ich producentów przyszłość polskiej branży dobrego samopoczucia rysuje się bardzo optymistycznie ponieważ ludzie powracają do medycyny naturalnej.

GROTA SOLNA

Grota solna to pomieszczenie w bezpieczny sposób łączące w sobie cechy sauny, kąpieli solankowej i czegoś, co można określić mianem domowego sanatorium. Do jej tworzenia wykorzystana została sól z Morza Martwego, zawierająca wiele cennych pierwiastków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Rozmiary pomieszczenia można oczywiście dopasować do wnętrza, w którym ma się znajdować. Dla najmniejszych obiektów przewidziano rozwiązanie w postaci ekranu solnego, który jest niejako miniaturą groty - choć zachowuje jej wszystkie zdrowotne zalety.

Grota została zaprojektowana w sposób pozwalający na całkowite wyciszenie i odpoczynek po ciężkim dniu. W czasie relaksu osoba przebywająca w grocie pobiera z otoczenia cenne pierwiastki takie jak jod, brom, sód, potas i magnez. To cudowne rozwiązanie dla dzieci, które wraz z rodzicem przychodzą do salonu piękności - zabawa wewnątrz groty z pewnością wpłynie pozytywnie na ich rozwój, a budując zamki z soli nie będą się nudzić. Cisza w grocie solnej to wspaniała możliwość dla profesjonalnej muzykoterapii w której muzyka relaksacyjna z odgłosami natury odgrywa kluczową rolę.  

Dobroczynne jony

Krystaliczna sól kamienna jest naturalnym jonizatorem. Produkuje jony ujemne, które w ogromnych ilościach znajdują się w powietrzu nad morzem, przy wodospadach lub po burzy. W znaczącym stopniu poprawia to jakość powietrza, którym oddychamy, nadając mu jednocześnie orzeźwiającą świeżość. Testy wykazały, że stosunek jonów ujemnych do dodatnich powinien wynosić 1,02-0,98, a zawartość jonów ujemnych powinna być na poziomie 1000-1500 w 1 cm3. Przy wodospadach dochodzi on nawet do 4000 w 1 cm3. Tymczasem w pomieszczeniach, gdzie znajduje się kilka osób i działa kilka urządzeń elektrycznych (komputer, lodówka, telewizor, radio), ilość jonów ujemnych drastycznie spada. Grota solna i ekran solny może zwiększyć ilość jonów ujemnych nawet o 500%, wytwarzając swoisty mikroklimat, który przypomina aurę nad wodospadem czy nad brzegiem morza. Wzbogaca powietrze, niszczy szkodliwe dla zdrowia jony dodatnie i drobnoustroje chorobotwórcze. To świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie, schorzenia tarczycy, dróg oddechowych: astmę, zapalenie oskrzeli, płuc, bronchit, ból głowy, bezsenność, migreny czy nadciśnienie.

Piękno i zdrowie

Oferowane na rynku groty i ekrany solne są wykonane z soli kamiennej, którą natura stworzyła 260 lat temu. Każda z nich stanowi niepowtarzalne w kształcie i kolorze rękodzieło, łącząc w sobie wyjątkowy urok i działanie lecznicze. Dobrym dodatkowe wyposażeniem groty solnej może być sterowany pneumatycznie zestaw terapii światłem i kolorami montowany w swoich aranżacjach przez firmę NG Wellness, która ma w swojej ofercie również urządzenia do przekazywania powietrza z groty do innych części budynku. W domu może to być sypialnia, łazienka, jadalnia czy pokój dziecięcy, natomiast w salonie - poczekalnia, pokój zabiegowy itp. Dzięki temu nasi najbliżsi bądź klienci mogą korzystać z dobrodziejstw wytwarzanego w grocie mikroklimatu bez konieczności przebywania w niej.

Muzykoterapia w grocie solnej - muzyka relaksacyjna z naturą

Nierozłącznym elementem groty solnej, o czym już wspomnieliśmy w pierwszym akapicie jest profesjonalna muzykoterapia. Odpowiednio dobrana do seansów muzyka powinna umilać czas osobom korzystającym z solnych seansów.
Warto zwrócić uwagę na jakość muzyki oraz sprzęt, na którym będzie ona odtwarzana. Charakterystyczne warunki panujące w grotach solnych, w których zazwyczaj jest zupełnie cicho pozwalają na bardzo dobra percepcję muzyki. Jeśli nie będzie ona dobra jakościowa i odpowiednio dobrana pod względem muzykoterapeutycznym może okazać się elementem przeszkadzającym w seansie. Znając dobrze charakter usług groty solnej każdy jej właściciel powinien zdawać sobie sprawę z tego, że warunki, jakie stworzy podczas seansu będę głównym czynnikiem wpływającym na ilość klientów powracających. Czym więcej starań dołoży do tego by jego klient poczuł się niepowtarzalnie dobrze tym większe będą jego obroty. Zakup muzyki według kryterium byle bez opłat Zaiks i byle ćwierkały jakiś ptaszki jest, obok oszczędności na wentylacji i inwestycji w wygodne leżaki, jednym z głównych błędów popełnianych przez właścicieli tego typu obiektów.

Muzyka relaksacyjna do groty solnej

Muzyka do groty solnej to z pewnością muzyka sprzyjająca relaksacji. Powinna być spokojna, może być zarówno elektroniczna jak i klasyczna. Ogólne preferencje w grotach solnych skłaniają się w kierunku muzyki relaksacyjnej granej na klasycznych instrumentach dopełnionej elementami natury. Bardzo szeroki wybór takich płyt stanowi kanadyjska kolekcja muzyki relaksacyjnej Solitudes, w której charakterystycznym elementem są wyjątkowe nagrania odgłosów natury rejestrowane przez legendarnego już w branży muzycznej i filmowej Dana Gibsona. W zależności od wieku klientów dobrze sprawdzić się może muzyka klasyczna z elementem natury zarówno odgłosami lasu jak i morskich fal. Dla osiągnięcia jeszcze głębszego efektu można sięgnąć po produkty do typowej muzykoterapii np. niektóre z płyt dr Lee Bartela z serii muzyka dla twojego zdrowia - SonicAid. Najważniejszym w muzyce do groty jest umiejętność dopasowania muzyki do klienta. W wielu wypadkach warto posiadać kilka płyt i umożliwić nawet czasami wybór samemu klientowi. Odbiór muzyki to rzecz bardzo subiektywna i nie koniecznie stała. Nasz gust muzyczny i preferencje mogą zależeć od pory dnia, pory roku, sytuacji emocjonalnej lub stresowej poprzedzającej wizytę w grocie. Ta sama osoba może jednego dnia preferować ptaszki drugiego dnia te same ptaszki mogą ją denerwować. Sprawdzonym elementem jest cichy fortepian, z lub bez natury oraz misy tybetańskie.

W publikacji wykorzystano materiały promocyjne: NG Wellness System - Konstancin-Jeziorna