Kategorie

Newsletter

Informacje

Aktualności

Publikacje

Warto przeczytać jeśli tego szukasz:

Potęga muzycznej RELAKSACJI z odgłosami natury 

Tempo, jakie narzuca nam dzisiejsza rzeczywistość, jest czasami mordercze. Pochłania nas praca, gonitwa za pieniędzmi, pozycją, karierą, diabli wiedzą czym jeszcze. Pojawia się stres, wewnętrzne rozbicie, napięcie. Warto czasem oderwać się od galopującej rzeczywistości. Tylko jak to zrobić? Jednym z bardzo prostych i nic nie kosztujących sposobów może być muzyka. Sprawdzonym z nich jest między innymi profesjonalna muzyka relaksacyjna z elementami natury lub muzyka produkowana w celach terapeutycznych. 


Połączenie doskonałe muzyka i odgłosy natury

Potęga dźwięków jest naprawdę wielka. Odpowiednie kompozycje mogą obudzić w człowieku pokłady energii lub wręcz przeciwnie - ukoić, uspokoić, uśpić... uzdrowić. Właśnie takie działanie mają nagrania spod znaku Solitudes. To połączenie subtelnych dźwięków instrumentów muzycznych z odgłosami pierwotnej natury. Zadziwiające, jak wspaniały duet może stworzyć fortepian i płynący strumyk. Niesamowite, jak doskonale komponują się dźwięki harfy i trele słowika. Zdumiewa muzykalność „aniołów mórz“ - delfinów. Talent natury jest właściwie nieograniczony. Na płytach z muzyką relaksacyjną Solitudes grają oceany, wodospady i strumyki. Prastare bory, małe zagajniki i ogrody. Olbrzymie wieloryby i malutkie świerszcze. Potęga natury, przekłada się w kompozycjach zawartych na albumach Solitudes na potęgą zawartej w tytule relaksacji.    

Pasja, doświadczenie i technika gwarancją jakości muzyki

Jednak natura ma swoje prawa. Niewłaściwie ujarzmiona traci swoje piękno i siłę wyrazu, stając się parodią samej siebie. Dlatego do nagrywania jej odgłosów podchodzić trzeba z wielkim wyczuciem i profesjonalizmem. Potrzebne jest doświadczenie, pasja, ogromna wiedza oraz najdoskonalsza technika. Wie o tym doskonale Kanadyjczyk Dan Gibson, założyciel wytwórni Solitudes, dla którego nagrywanie przyrody stało się celem życia. Ponad 40 lat doświadczeń w produkcji filmów przyrodniczych, zapał i niezwykle czuły sprzęt - to jego narzędzia pracy.

Trzy wyjątkowe kolekcje muzyczne

Nagrania Gibsona trafiają do najlepszych kanadyjskich studiów nagraniowych. Tam sztab specjalistów harmonijnie łączy je z delikatną, komponowaną na potrzeby wytwórni lub klasyczną muzyką instrumentalną tworząc Solitudes - jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie kolekcji muzyki relaksacyjnej w naturą. Efekt tej pracy to kilkaset płyt zebranych w trzy wyjątkowe kolekcje - „Natura“, „Wellness“ i „Baby“. Wspaniale nadają się do odtwarzania w hotelach, farmach piękności, sklepach, kawiarniach i restauracjach. To idealne uzupełnienie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, kąpieli wodnych, technik relaksacyjnych (medytacja, joga, trening autogenny). Cząstka natury, której możemy zasmakować podczas kąpieli czy odpoczynku po długim dniu. Dźwięki, które pomogą spokojnie zasnąć nam i naszym dzieciom. Niektóre kompozycje są tworzone w oparciu o wyniki prowadzonych przez dr. Lee Bartela badań nad wpływem muzyki relaksacyjnej i terapeutycznej na organizm człowieka. Część z tych badań jest prowadzona na zlecenie i finansowana właśnie przez Solitudes.

Jakość i strategia marki nr 1 w świecie muzyki relaksacyjnej z elementami natury

Muzyka Solitudes jest bardzo popularna w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Dzięki swej niepowtarzalnej jakości zdobywa przebojem również rynek polski. Wspomniana już doskonała jakość i skuteczność nagrań wspierana jest również przez fakt, iż publiczne odtwarzanie dużej ilości płyt z kolekcji Solitudes jest zwolnione z opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzenia prawem autorskim i pokrewnym takich jak Zaiks, Stoar, oraz Zpav. Prezentacja takich płyty z muzyka relaksacyjną podczas zabiegów w salonach również poza profesjonalizmem wynikającym ze stosowania muzykoterapii również dodatkowo związane z oszczędnością. 

Kontynuacja marki w Polsce i na świecie

Po śmierci Dana Gibsona, twórcy rozpoznawalnej na całym świecie marki muzyki relaksacyjna z odgłosami natury, wydawnictwo PRESS&MEDIA postanowiło kontynuować jego dzieło. Efektem tej pracy jest seria MaH (Music and Health Muzyka i zdrowie zawierająca ponad 10 albumów terapeutycznych. Zapowiedziana seria MaN Muzyka i natura doczekała się w 2017 roku swojego nieoficjalnego pilota, albumu Tweetering Piano - Ćwierkający fortepian - łączącego doskonałe brzmienie koncertowego fortepianu z delikatnym śpiewem ptaków

Cabines – Czasopisma świata Kosmetyki Profesjonalnej